top of page

Content strategy

Content Strategy by AP Films to usługa dzięki której dostaniesz od nas plan, który pomoże Ci w realizowaniu założonych przez ciebie planów biznesowych.

Jak to jest zbudowane❓

Content Strategy by AP Films składa się z 7 etapów. Począwszy od analizy przeszłego contentu, przez obranie celów marketingowych, po ustalenie KPI’ów czyli wskaźników dzięki którym będzie można zmierzyć sukces contentu i strategii 💯

1️⃣ CEL
Cel contentu możemy rozróżnić na trzy kategorie:
    👉    budujący świadomość,
    👉    zainteresowanie/pożądanie,
    👉    sprzedaż/konwersje.

W zależności czego Twój biznes potrzebuje, tworzymy plan contentu na jedną z kategorii, bądź tworzymy plan kampanii, która zahacza o każdy z trzech wymienionych celów.


2️⃣ GRUPA DOCELOWA
Ustalamy kim jest twoja grupa odbiorcza. Najważniejsze jest to że nie popełniamy dwóch podstawowych błędów którego dokonują firmy myśląc o tym kim są ich odbiorcy, czyli:
    👉    tworzę dla wszystkich (w 90% przypadkach, jesteśmy w stanie stworzyć profil tzw. "idealnego klienta" i bazując na nim, przyciągać podobnych),
    👉   tworzę dla konkurencji (czas wyrzucić ego za okno, nie powinno nam zależeć na zyskaniu w oczach konkurencji, tylko w oczach klienta).

3️⃣ TYP CONTENTU
Jest wiele typów contentu jakie można tworzyć, i dobierzemy do ciebie to co będzie dla ciebie najlepsze i zobaczymy czy jest coś co działało dla ciebie w przeszłości. Najważniejsze jest to żeby być w tym autentycznym, robić to co się lubi, więc nie przepadając za występowaniem przed kamerą - nie będziemy cię do tego zmuszać.

 

    ➡️ Obrazy
        👉 Zdjęcia
        👉 Grafiki

    ➡️ Film
        👉Długi format (opinie klientów, filmy YT, instruktaż, itp.)
        👉 Krótki format (film reklamowy, Tik Tok, itp.)

    ➡️ Dźwięk
        👉 Podcast

    ➡️ Forma pisana
        👉 Newsletter
        👉 Blog


4️⃣ PLATFORMA
Plataforma na jaką tworzymy content ma znaczenie, szczególnie w kontekście do tego jak duża jest twoja grupa odbiorcza. Logiczne jest to, że będąc małym lokalnym sklepem nie będziesz puszczać reklamy w telewizji na skalę całego kraju. 
Analizując każdy aspekt Twojego biznesu, będziemy w stanie idealnie stwierdzić gdzie najlepiej ruszyć z contentem i pod względem regularnego wrzucania i reklamy.


👉TV
👉Tik Tok
👉Facebook
👉Instagram
👉YouTube
👉Spotify
👉E-mail


5️⃣ BURZA MÓZGÓW
To jedna z naszych ulubionych części czyli ta gdzie siadamy i wymyślamy. Możesz być częścią procesu twórczego, bądź oddać się w pełni naszej kreatywności, ale jedno jest pewne - wrócimy do ciebie ze świetnymi pomysłami.


6️⃣  KPI’s
Key Performance Indicator - czyli wskaźnik dzięki temu będzie można zmierzyć sukces strategii. Wspólnie zdecydujemy co będzie dla Ciebie oznaką działania strategii i contentu. Dla niektórych będzie to ruch na stronie a dla innych telefony, a nawet wyświetlenia i like’i👍 
Takie wskaźniki pomogą również w przyszłości przy optymalizacji strategii, bo dadzą do zrozumienia, i Tobie i nam, który content podoba się Twoim odbiorcom i Tobie.


7️⃣ STWÓRZ CONTENT
Wszystko gotowe! Cały plan, strategia niczym mapa do złota w Twoich rękach. Teraz trzeba tylko zrobić ten pierwszy krok. Z kim to zrobisz zależy już wyłącznie od Ciebie, ale mamy przeczucie, że dobrze wiesz kto zrobi to najlepiej 😉

 

bottom of page